בניית אתר קורסים אונליין עם LearnDash

אתר וורדפרס עם תוסף LearnDash לקורסים אונליין.

בשנים האחרונות, ובמיוחד עם פרוץ משבר הקורונה, חל גידול משמעותי בכמות הקורסים המוצעים למכירה אונליין. הישיבה בבית, חוסר היכולת של אנשים להפגש ולעבוד בסביבת העבודה הרגילה שלהם, והקלות היחסית של אנשים בעלי ידע, המגיעים מתחומים שונים, להגיע לתפוצה רחבה בעזרת פרסום ברשתות חברתיות. כל אלה גרמו לשחרור מסיבי של קורסים אונליין.

מה זה קורס אונליין?

אתר קורסים אונליין ( או סדנאות ) עם LearnDash הוא למעשה אתר המציע למשתמשים מידע בנושא ייחודי, בו יוצר הקורס הוא בעל נסיון ומוכן לשתף מנסיונו. לרוב, הסדנאות הן בתשלום, מצולמות ו/או כתובות, הגישה אליהן היא בלתי מוגבלת בזמן ( תלוי באופן הקורס ), ונעשית באמצעות כל מכשיר בעל גישה לאינטרנט.

הביטוי הרווח אומר שניתן ללמוד מכל אדם, בודאי כאשר האדם הוא בעל ידע/יכולת נדרש. לחלקנו יש ידע מסוים שנרכש לאורך חיינו, ולחלקנו יש יכולת מולדת. כך או אחרת, הידע/היכולת הזה עלול להיות חיוני לאדם אחר, אז יתכן שיהיה כדאי לשתף אותו עם אחרים. זה יכול גם לשמש כהכנסה נוספת.

אתר וורדפרס עם תוסף LearnDash

כידוע, למערכת וורדפרס קיימים עשרות אלפי תוספים רשומים. וקיימים לא פחות תסופים שאינם רשומים ושאינם מהווים חלק ממספר התוספים הרשום. להמלצות על תוספים לוורדפרס כנסו.

אחד מהתוספים הוא LearnDahs. התוסף הזה הוא תוסף מסוג LMS המשמש ללימוד אונליין של קורסים מצולמים או כתובים.

בנוסף להיותו מהווה את חוד החנית לתוספים מסוגו בסביבת וורדפרס. התוסף מאפשר ניהול קל ונוח של הרשמה וניהול משתשמים, וכמו גם תהליך התשלום וגביית כספים. כך שלא מדובר בתוסף המספק ממשק לימוד בלבד. אלא בתוסף המספק מענה שלם לבניית אתר לימודים להעברת קורסים וסדנאות בסביבת וורדפרס.

קישור לאתר התוסף: https://www.learndash.com/

יתרונות

  • שליטה מלאה בחומר הנלמד, בכמות התלמידים ובקצב הלמידה.
  • אפשרות ליצירת מבחנים לפני מעבר בין השלבים ובסיום הקורס.
  • אפשרות ליצירת תעודת גמר לבוגרי הקורס.
  • ניהול משתמשים וכספים.
  • יצירת ניוזלטר למשתמשים ונרשמים.
  • תמיכה בתוספים נבחרים כמו אלמנטור, ווקומרס ויוסט.
  • אפשרות ליצירת קופונים והנחות.

דוגמה לאתר קורסים של LearnDash

אחד האתרים האהובים עלינו הוא האתר שבנינו לתומר פפה. תומר פפה הוא מטפל אישי בסוכרת, והוא עוזר לעשרות אנשים לחיות טוב יותר בעזרת הניסיון האישי שלו. חלק גדול מזה נעשה באמצעות אתרי הקורסים שבנינו.

קישור לאתר בעברית: https://courses.tomerpappe.com

קישור לאתר באנגלית: https://programs.tomerpappe.com

Post Author Image
מחבר: מיכאל

מיכאל הוא מתכנת PHP, JavaScript ושותף בחברת Be Wiser, שם הוא מפתח אתרים ותבניות בסביבת וורדפרס. מיכאל למד לתכנת לבד ועבד כמתכנת חיצוני במגוון חברות ופרויקטים.

לכל המאמרים של: מיכאל

48 צפיות